Czy mroźna zima spowolniła budowy?

Opublikowany: Sty 14 2017 przez admin

Zima każdego rok zaskakuje nie tylko kierowców. Również dla branży deweloperskiej jest to okres kiedy musi paść odpowiedź na ważne pytanie – czy wstrzymać budowę? Styczeń przyniósł ujemne temperatury w całej Polsce. Sprawdziliśmy jak wpłynęły one na prowadzone inwestycje w Poznaniu i powiecie.

Jeszcze do niedawna mrozy ograniczały prace na budowie i wstrzymywały je aż do wiosny. Postęp technologiczny, a także innowacyjne materiały budowlane, pozwalają w pewnych okolicznościach, przy zachowaniu odpowiednich środków na kontynuowanie prac.

Czy mroźna zima spowolniła budowy?

Zaawansowanie budowy

Tegoroczna jesień jak i początek zimy były łaskawe dla deweloperów. Dodatnie temperatury  w listopadzie i przez większość grudnia pozwoliły na wykonanie wielu prac jeszcze przed nadejściem mrozów.  Na zaawansowanym poziomie jest Osiedle Wiosenne II w Zalasewie i Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej. – W Zalasewie trwają prace wykończeniowe na Osiedlu Wiosennym II, gdzie w II etapie pozostało już tylko 18 wolnych domów. Postępuje również budowa Osiedla Tulipanowego, domy zostaną oddane do użytku jesienią tego roku. W najbliższym czasie rozpoczniemy realizację nowej inwestycji – Osiedla Liliowego w Swarzędzu – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development. Postępy na budowie deklaruje również firma Grzegorczyk. – Aktualnie rozbudowujemy Osiedle Kameralne II w Poznaniu. Pracujemy nad dwoma budynkami, które są już gotowe w 60%. Jeden jest w stanie surowym, na drugim pojawiła się już więźba dachowa – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewku.  – Niedawno, w ramach IV etapu ruszyła budowa 72 domów w zabudowie szeregowej. Przyszłym klientom proponujemy dwa rodzaje domów o powierzchni 70 i 86 m.kw. Powstanie także pawilon handlowy oraz obszerny plac zabaw –  mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Rozrasta się także inwestycja na Winogradach, którą realizuje firma Agrobex. – Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji Wilczak 20,  w ramach której powstanie 78 mieszkań o powierzchniach od 34,57 do 54,26 mkw. Kilkudniowe mrozy nie opóźniły naszych prac – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Trwają prace wykończeniowe

Kiedy temperatura spada znacznie poniżej zera spowalniają się niektóre prace na zewnątrz. To jednak nie ogranicza prac wewnątrz budynków i wielu deweloperów kończących etapy zajmuje się  właśnie tymi pracami. Przykładem może być budowa osiedla Atrium Grunwald. – Kończymy budynek E. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz. Już w marcu mieszkania zostaną oddane do użytku – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Zima nie wstrzymała też prac na Podolanach. – Na osiedlu Reduta Nowe Podolany realizujemy obecnie dwa budynki – 4 i 5. W budynku 5 jesteśmy na etapie prac wykończeniowych – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.  Postępuje również budowa na Nowych Ogrodach zgodnie z założonym harmonogramem prac. – W budynku z II etapu  wstawiono już okna, obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz niego. Ponadto ruszamy ze sprzedażą III etapu, którego budowa rozpocznie się wiosną bieżącego roku – mówi Marlena Zapalska, prezes Spółki Proxin Ogrody.

Kategoria: Domy murowane
Tagi: , , ,

Komantarz

*

*