Zaprawy do klejenia okładzin ceramicznych na niestabilnych podłożach

Opublikowany: Cze 07 2013 przez admin

Nowa, niepyląca receptura wysokiej jakości zaprawy ZP418 do klejenia okładzin ceramicznych na elewacjach, balkonach i tarasach oraz na niestabilnych podłożach.

Firma Weber opracowała nową recepturę zaprawy klejącej ZP418, posiadającą tzw. „parametr S1”, który gwarantuje wysoką elastyczność warstwy klejącej. Produkt jest szczególnie polecany do układania płytek o dużych formatach, wykonywania okładzin ceramicznych  na tarasach i elewacjach oraz na odkształcalnych podłożach (np. na płytach OSB). Dodatkowo zaprawa stała się całkowicie niepyląca, a jej cena nie uległa zmianie w stosunku do starej receptury.

Trwały taras i elewacja

W składzie nowej zaprawy wykorzystano więcej dodatków organicznych, dzięki czemu uzyskano znacznie wyższą odporność zaprawy na obciążenia termiczne i mechaniczne. Taka receptura jest szczególnie korzystna dla inwestorów, którzy planują wykonać elementy elewacji lub taras z płytek  w ciemnych barwach i w dużych formatach. Płytki tego typu łatwo nagrzewają się pod wpływem działania promieni słonecznych. Płytki na balkonie lub tarasie podlegają także szokom termicznym wynikającym ze zmian temperatury w trakcie doby oraz w ciągu roku. W efekcie okładzina ciągle pracuje i ulega naprężeniom powodującym utratę właściwości zwykłych klejów.

Zaprawa ZP418, dzięki wysokiej elastyczności potwierdzonej  „parametrem S1”, doskonale klei okładziny ceramiczne nawet w przypadku powierzchni wyeksponowanych na duże różnice temperatur. Wraz z elastyczną zaprawą uszczelniającą weber PE237 (warstwa hydroizolacyjna) i fugami weber.color perfect stanowi kompleksowy system, dzięki któremu inwestorzy mogą bezpiecznie wykorzystywać płytki o  ciemniejszych barwach na tarasach i balkonach. System ten gwarantuje również bezpieczeństwo stosowania dużych formatów płytek.

Dlaczego ważny jest  parametr S”?

Na rynku dostępnych jest wiele zapraw klejących określanych mianem „elastycznych”, jednak nie potwierdzonych badaniem, które określa, czy zaprawa rzeczywiście jest elastyczna. Produkty oznaczone symbolem S1 lub S2, potwierdzającym pozytywny wynik badania odkształcalności, dają wykonawcy pewność, że nie będzie musiał wielokrotnie naprawiać okładziny. Inwestor zaś ma gwarancję, że płytki pozostaną na miejscu przez wiele lat.

Wewnątrz: stabilnie i bez pyłu

Elastyczność warstwy klejącej bywa niezbędna także wewnątrz remontowanych obiektów. Na przykład często stosowaną metodą renowacji łazienek jest układanie nowej warstwy płytek na płycie OSB, którą cechuje uginanie podczas obciążania. Także w takich przypadkach konieczne jest zastosowanie elastycznej warstwy klejącej. Przy stosowaniu wewnątrz pomieszczeń  dodatkową zaletą ZP418 jest to, że zaprawa nie pyli ani w trakcie wysypywania jej z worka, ani w trakcie jej mieszania. Podnosi to komfort pracy wykonawcy, a właściciel lokalu ma mniej kłopotów z oczyszczeniem pozostałych pomieszczeń z pyłu, co docenił branżowy magazyn Łazienka przyznając zaprawie ZP418 wyróżnienie w kategorii Chemia Łazienkowa 2013.

Tolerancja błędów wykonawcy

W nowej recepturze zaprawy ZP418 wykorzystano więcej dodatków organicznych. Dzięki temu znacznie wydłuża się czas, w którym wykonawca może ułożyć płytki na klej naniesiony na podłoże. Stosując zaprawy standardowe wykonawca ma jedynie kilkanaście minut na ułożenie płytek – po tym czasie zwykła zaprawa zaczyna tracić swoje właściwości. Niemal dwukrotne wydłużenie tego czasu w przypadku ZP418 powoduje, że proces układania płytek jest bardziej odporny na drobne błędy wykonawcy – dając inwestorowi dodatkowe zabezpieczenie trwałości okładziny.

Cena i dostępność

Zaprawa dostępna jest w sieci sprzedaży firmy Weber w całym kraju. ZP418 sprzedawana jest w workach 25 kg. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 3,75 zł netto za kilogram.

Kategoria: Chemia budowlana
Tagi: , , , , ,

Komantarz

*

*