Grupa Atlas została jednym ze sponsorów Bartłomieja Mroza, para-badmintonisty z Kędzierzyna-Koźla, promującego tę dyscyplinę sportu wśród osób niepełnosprawnych. Umowa obwiązuje od maja do końca 2015 roku.
W ramach współpracy, logo największego polskiego producenta chemii budowlanej znajdzie się na tylnej stronie koszulki Bartka Mroza oraz na jednym z rękawów. Logotyp będzie również wyeksponowany na stronie internetowej Klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle i wszelkich materiałach związanych z zawodnikiem i jego startami.
– Jako firma społecznie odpowiedzialna wspieramy polskich sportowców reprezentujących różne dyscypliny, by tym samym współtworzyć profesjonalny wizerunek na arenie międzynarodowej. Tym bardziej pragniemy angażować się we współpracę z tymi, którzy codzienną pracą walczą w przeciwnościami i odnoszą sukcesy – mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Atlas. – Bartłomiej Mróz zaimponował nam swoją postawą, wyjątkowym hartem ducha, którego mogłoby mu pozazdrościć wielu z nas, a także niebywałą radością z uprawiania sportu oraz samodzielnością. Podziwiamy także jego determinację w propagowaniu para-badmintona wśród niepełnosprawnych.
Bartłomiej Mróz, od urodzenia niemający prawego przedramienia, rozpoczął przygodę z badmintonem w grudniu 2005 roku, od pierwszych treningów grając z pełnosprawnymi zawodnikami. Jako pierwszy Polak wystartował w zawodach rangi mistrzowskiej w para-badmintonie i wielokrotnie stawał na podium zarówno w singlu, jak i w Deblu, jak podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 2013 i w Mistrzostwach Europy 2014 w Hiszpanii. Jest propagatorem badmintona w szkołach wśród dzieci i młodzieży, a także para-badmintona wśród osób niepełnosprawnych. Mistrzowskie osiągnięcia i doskonała technika sprawiły, że od blisko dwóch lat pracuje jako instruktor. Jako że badminton został włączony do programu Igrzysk Para-Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, zawodnik ma szansę zaprezentować dyscyplinę na Igrzyskach Para-Olimpijskich w Rio de Janeiro w przyszłym roku. Oprócz badmintona, Bartłomiej Mróz lubi piłkę nożną oraz biegi.
– Para-badminton jest całym moim życiem, ale jako dyscyplina sportowa jest także swego rodzaju uniwersalnym językiem, esperanto, którym mogę pokazać ludziom, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w osiąganiu sukcesu czy dążeniu do szczęścia – mówi Bartłomiej Mróz. – Starty i zwycięstwa oczywiście przynoszą ogromną radość i satysfakcję, ale liczy się dla mnie przede wszystkim fakt, że są przekuwane na obalenie stereotypów i zachęcenie innych niepełnosprawnych do spełniania swoich marzeń oraz aktywności fizycznej. Wierzę, że dzięki wsparciu od Grupy Atlas będę mógł zdziałać na tym polu jeszcze więcej.
W najbliższym okresie dwudziestojednolatek wystartuje w Pekinie (China Para-Badminton International, 27-31.05), w Dublinie (Irish Para-Badminton International) oraz w Solo (2nd Indonesia Para-Badminton International).