Elewacja z drewna: królewska czerwień

Drewniana elewacja zapewnia trwałe i estetyczne wykończenie budynku, a jednocześnie nadaje mu szyku i efektownie wkomponowuje w naturalne otoczenie. Deski elewacyjne z drewna Meranti w ciepłej tonacji czerwieni są atrakcyjną propozycją zwłaszcza dla tych, którzy poszukują modnego sposobu na subtelne wyróżnienie danego obiektu spośród innych.

Efektowne wykończenie budynku jednorodzinnego wykonane z drewna Meranti firmy DLH Poland. fot. DLH Poland

Drewno jako wykończenie elewacji jest coraz powszechniej stosowane zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i publicznym. Za jego popularnością przemawiają doskonałe parametry techniczne, ale przede wszystkim oryginalny wygląd, który nadaje architekturze szlachetnego wyrazu. Ponadto uniwersalna natura tego surowca umożliwia tworzenie efektownych połączeń z innymi materiałami budowlanymi, jak beton, cegła, stal, czy szkło. Dzięki temu drewno zyskuje jeszcze szersze zastosowanie zarówno pod względem funkcji i stylu budynku, jak i jego lokalizacji – na obszarach typowo miejskich, a także na terenach w otoczeniu przyrody.

Nowoczesność z piękną duszą

Egzotyczne Meranti wyróżnia się spośród innych gatunków drewna energetyczną barwą przechodzącą od ciepłego brązu aż do czerwieni. Ożywiający kolor szczególnie efektownie prezentuje się w nowoczesnym budownictwie bazującym na odważnych połączeniach i kontrastach. W zestawieniu z surowością betonu i chłodem stali sprawia, że minimalistyczna kompozycja staje się lżejsza i zyskuje przyjazny charakter. Drewno to ma bardzo delikatne usłojenie, przez co z pewnej odległości sprawia wrażenie jednolitej struktury. Mimo to płaszczyzna utworzona z desek Meranti tworzy ciekawy wzór za sprawą szerokiej rozpiętości tonalnej. Dzięki temu elewacja nie jest monochromatyczna i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Wykończenie fasady ze szlachetnym drewnem Meranti podnosi prestiż zabudowy i podkreśla jej oryginalny styl. Rozwiązanie to sprawdzi się w jednorodzinnych domkach na przedmieściach, eleganckich miejskich osiedlach mieszkaniowych, nowoczesnych hotelach, czy biurowcach. To uniwersalne i modne rozwiązanie, które nawet niepozornej budowli nada nowe, intrygujące oblicze.

Elementy wykończenia budynku z zastosowaniem elewacji Meranti firmy DLH Poland. fot. DLH Poland

Naturalna ochrona budynku

Drewno egzotycznych gatunków wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, które czynią je doskonałym materiałem do stosowania na zewnątrz budynku. Pochodzące z Azji Meranti posiada wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowane jako pokrycie elewacji skutecznie chroni budynek przed wilgocią oraz zmniejsza utratę ciepła, dzięki czemu pomieszczenia mają zapewniony komfortowy mikroklimat. Istotna zaletą drewnianej okładziny fasady jest izolacyjność akustyczna, która znacznie ogranicza docieranie hałasów do wnętrza obiektu. Aby elewacja z drewna Meranti zachowała swój atrakcyjny wygląd na wiele lat, należy odpowiednio o nią zadbać. Nie jest to uciążliwe, gdyż wystarczy jedynie raz na kilka lat zakonserwować ją odpowiednimi środkami – mogą to być lazury impregnacyjne, oleje lub impregnaty do drewna.

Leave a Reply