Impregnacja okładzin kamiennych

Mury ceglane, okładziny kamienne czy tynki – nie tylko zdobią, ale i chronią dom od zewnątrz. Narażone na oddziaływanie wilgoci i innych niepożądanych czynników, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by jak najdłużej spełniać swoją rolę. Warto zacząć od ich zaimpregnowania.

Silikonowy preparat Bolix BIK to rozwiązanie stworzone do impregnacji powierzchni narażonych na szkodliwe działanie wilgoci i wody opadowej. Używany zarówno na pionowych, jak i poziomych podłożach, zapewnia im elegancki, matowy efekt krycia, nie zmieniając przy tym koloru konserwowanych okładzin. Co więcej, skutecznie ogranicza możliwość wystąpienia na nich plam i wykwitów solnych.

Dzięki wysokiej hydrofobowości Bolix BIK z powodzeniem zabezpiecza przed wilgocią takie elementy  wykończenia, jak mineralne wyprawy tynkarskie, zewnętrzne okładziny kamienne, mury z cegły i betonu oraz fugi w kamiennych płytkach. Znakomicie sprawdza się na bardzo chłonnych podłożach – zalecane jest tu nałożenie dwóch warstw. Preparat impregnujący to sposób na zapewnienie atrakcyjnego, trwałego wykończenia elewacji i nie tylko.

Informacje techniczne:
Produkt: BOLIX BIK
Producent: BOLIX
Czas schnięcia jednej warstwy: od 2 do 6 h
Konsystencja: ciecz
Kolor: mleczny
Gęstość objętościowa: ok. 1,00 kg/dm3
Zużycie: ok. 0,10÷0,20kg/m2 (przy jednokrotnym gruntowaniu podłoża)
Opakowanie: 1 i 5 kg
Cena brutto: od 31,82 zł

Leave a Reply