Spoina do klinkieru i kamienia

Cegła klinkierowa jest materiałem, który na pewno pomoże nadać naszemu domowi wyjątkowego charakteru. Należy jednak pamiętać, że jest ona również bardzo podatna na odbarwienia, które mogą obniżyć jej walory estetyczne, a tym samym popsuć oczekiwany przez nas efekt.

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, dzięki swojej unikalnej formule, pozwoli nam szybko wypełnić szczeliny pomiędzy cegłami, bez ryzyka ich uszkodzenia.

Dobranie odpowiedniej fugi do cegły klinkierowej nie jest wcale rzeczą prostą. Musi ona być bowiem nie tylko trwała i estetyczna, ale również neutralna chemiczne. W przeciwnym bowiem wypadku może ona powodować odbarwienie na cegle, co negatywnie wpływa na efekt końcowy. Dlatego też, by uniknąć tego typu problemów, warto sięgnąć po Spoinę do klinkieru i kamienia firmy Den Braven.

Dzięki swoim doskonałym właściwościom oraz wygodnemu systemowi aplikacji, Spoina do klinkieru i kamienia znacznie skróci czas prac wykończeniowych fot. Den Braven

Bezpiecznie i wygodnie

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven
fot. Den Braven

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest drobnoziarnistą fugą polimerową nie zawierającą cementu ani wapna. W przeciwieństwie do tradycyjnych środków tego typu, nie powoduje ona powstawania wykwitów ani nieestetycznych przebarwień na powierzchni delikatnych materiałów, dzięki czemu doskonale nadaje się do spoinowania cegieł, płytek czy bloczków klinkierowych.

Spoinę do klinkieru i kamienia firmy Den Braven można stosować do materiałów o różnej nasiąkliwości, takich jak cegła tradycyjna, silikaty, gres czy nawet kostka brukowa. Dodatkowo, jej konsystencja gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do krawędzi materiału, bez ryzyka, że świeżo wykonana spoina spłynie zaraz po nałożeniu. Co więcej, Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven jest gotowa do użycia zaraz po otwarciu kartusza, bez konieczności dodatkowego mieszania czy innych czynności przygotowawczych. Znacznie skraca to czas prowadzonych robót i czyni ją doskonałym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju drobnych prac remontowych, takich jak wypełnianie ubytków, rys i spękań w kamieniu, tynku lub betonie.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do typowych fug i zapraw cementowych, użycie Spoiny do klinkieru i kamienia firmy Den Braven nie wiąże się z nadmiernym zabrudzeniem powierzchni podczas remontu. Jest ona dostępna w dwóch odcieniach szarości – jasnoszara oraz szara betonowa – które bardzo dobrze komponują się z kolorem cegieł i zapewniają doskonały efekt końcowy.

Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven charakteryzuje się również bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, bez ryzyka, że wykonane przy jej pomocy spoiny z czasem stracą swoje właściwości. Nie zawiera ona również żadnych rozpuszczalników ani innych substancji szkodliwych, dlatego jest bardzo bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla środowiska.

Wybierając środek mający wypełnić szczeliny pomiędzy cegłami klinkierowymi ozdabiającymi nasz dom, naszym priorytetem jest najczęściej, by wykonana w ten sposób fuga była trwała i estetyczna. Jednak należy pamiętać również o tym, że tradycyjne produkty tego typu zawierają często cement lub wapno, które mogą powodować odbarwianie się delikatnych materiałów. Używając Spoiny do klinkieru i kamienia firmy Den Braven unikniemy podobnych problemów, a wykonane przy jej pomocy wypełnienie będzie nas cieszyć przez długie lata.

Leave a Reply