Tynk maszynowy – szybki, trwały i oszczędny

Wykonanie tynków wewnątrz domu czy mieszkania rzutuje na późniejszą estetykę ścian i sufitów. Dlatego też warto wybierać materiały łatwe w obróbce, wydajne i trwałe, a także te, które zagwarantują nam równe powierzchnie przez wiele lat. Tynk cementowo-wapienny Baumit MPI 25 pozwala na nakładanie jego powłoki agregatem, co więcej, można stosować go także w pomieszczeniach narażonych na działanie wody.

Baumit MPI 25 jest suchą mieszanką tynkarską stworzoną na bazie wapna budowlanego, cementu, piasku i innych dodatków poprawiających jego obróbkę. Idealnie nadaje się do wykonywania tynku zacieranego w różnego rodzaju pomieszczeniach wewnątrz budynków.

Niezaprzeczalną zaletą Baumit MPI 25 jest możliwość stosowania go również w pomieszczeniach przemysłowych, a także na ścianach  piwnic, pralni czy łazienek, częściej narażonych na niekorzystne działanie wody.

Tynk maszynowy Baumit MPI 25 może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskimi, fot. Baumit

Tynk maszynowy Baumit MPI 25 można nakładać na różnego rodzaju podłoża, warto jednak pamiętać, by odpowiednio je przygotować. W przypadku cegieł pełnych, wypalanych, dziurawek czy pustaków ceramicznych najlepiej nakładać tynk w dwóch warstwach. Z kolei na beton, zespolone płyty z wełny drzewnej, czy płyty lub pustaki wiórowo-cementowe warto wykonać cementową obrzutkę wstępną Baumit VorSpritzer. Miejsca narażone na wystąpienie ewentualnych pęknięć należy zabezpieczyć siatką do tynków maszynowych. Dodatkowo nie można zapominać o przerwie technologicznej, która powinna wynosić minimum 21 dni po wykonaniu tynków.

Tynk maszynowy Baumit MPI 25

Tynk wewnętrzny Baumit MPI 25 może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskimi dostępnymi na rynku. Mieszanka dostarczana na miejsce inwestycji w silosie eliminuje straty materiału i kłopoty z utylizacją zużytych opakowań, oszczędzając jednocześnie czas wykonania tynków. Co więcej ułatwia składowanie oraz transport mieszanki na plac budowy.

Przed przystąpieniem do prac tynkarskich wskazane jest – celem ułatwienia pracy – zabezpieczenie wszystkich narożników ścian nierdzewnymi profilami ochronnymi. Na powierzchniach przygotowywanych pod montaż płytek ceramicznych warto zastosować listwy tynkarskie, jako pomoc przy zaciąganiu.

Tynk maszynowy Baumit MPI 25 natryskuje się zazwyczaj pasmami, dwukrotnie, a następnie ściąga łatą do równej powierzchni. Po stwardnieniu materiału, powłokę można, zdrapać łatą trapezową wyrównując jego powierzchnię, a następnie zacierać pacą styropianową, filcową lub gąbką. Doskonała przyczepność, plastyczność materiału, a także jednorodne, drobne uziarnienie niezwykle ułatwiają pracę związaną z nakładaniem powłoki tynku. Co więcej jednorodny kolor oraz drobnoziarnista struktura po zatarciu umożliwiają nakładanie kolejnych, dowolnych warstw wykończeniowych, jak gładzie lub farby.

Silos ułatwiający magazynowanie tynku, fot. Baumit

Materiał do wykonania tynków wewnętrznych powinna cechować szybkość i wygoda nakładania, a także oszczędność stosowania. Wszystkie te cechy posiada tynk cementowo- wapienny Baumit MPI 25, który jest przeznaczony do wykonywania maszynowych tynków wewnątrz budynków. Możliwość nakładania agregatem, a także doskonała plastyczność i przyczepność masy oraz duża wydajność sprawiają, że prace tynkarskie przebiegną niezwykle sprawnie i – co najważniejsze – z długotrwałym efektem trwałych powierzchni odpornych na uszkodzenia.

Baumit MPI 25, op. 40 kg, cena brutto/op. 24,60 zł
Producent: Baumit
www.baumit.com

Leave a Reply