Jakie są zalety wznoszenia ścian z betonu komórkowego?

Choć zima to czas, w którym budownictwo jednorodzinne zauważalnie zwalnia tempo, to snucie wizji na temat wymarzonego domu jest zajęciem niepodlegającym żadnej sezonowości. Niezależnie od aury panującej za oknem chętnie oddajemy się dyskusjom na temat kształtu jego bryły czy stylu wykończenia wnętrza. A im więcej czasu poświęcimy na rozmowy, przemyślenia i analizy, tym większe mamy szanse na stworzenie projektu domu idealnego.

Idealny dom to taki, który spełnia nasze wymagania nie tylko co do wyglądu i funkcjonalności, ale i kosztów budowy oraz utrzymania. Trudno nam będzie cieszyć się w pełni z przysłowiowych czterech ścian, jeśli wysokość rat kredytu oraz comiesięczne wydatki na ogrzewanie będą spędzały nam sen z powiek. Istnieją różne sposoby na obniżenie kosztów utrzymania budynku oraz zmniejszenie zaciągniętego kredytu, jest jednak jeden warunek – trzeba postawić na efektywne energetycznie materiały nowej generacji.

fot. Termalica

Komórkowy znaczy ciepły

Beton komórkowy to nowoczesny materiał posiadający długą listę zalet. Jest paroprzepuszczalny, dzięki czemu stabilizuje temperaturę oraz wilgotność wnętrza domu, korzystnie wpływając na jego mikroklimat. Fakt, że do jego produkcji używa się tylko naturalnych surowców (piasku i wapnia), nie wypala się go i nie poddaje obróbce wysokotemperaturowej sprawia, że wskaźnik promieniotwórczości naturalnej jest najniższy wśród materiałów ściennych.

Ciepły znaczy oszczędny

Budowa domu z betonu komórkowego w systemie Termalica w dwojaki sposób przekłada się na oszczędność – z jednej strony pozwala znacząco zmniejszyć koszt realizacji inwestycji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, z drugiej zaś gwarantuje niskie rachunki za ogrzewanie. – Decydując się na materiał, z jakiego powstanie nasz dom nie powinniśmy kierować się jedynie jego ceną, gdyż wartość zakupu budulca stanowi zaledwie część wszystkich poniesionych kosztów – podpowiada Jarosław Kwaśniak, Product Manager Termalica. Niezwykle ważny jest nakład czasu i pracy niezbędny do postawienia przegród zewnętrznych oraz ilość dodatkowych materiałów, jakich trzeba użyć w trakcie budowy. – Nowoczesne rozwiązania systemowe, niezwykle niska waga poszczególnych elementów oraz ich najwyższa klasa dokładności wymiarowej TLMB sprawiają, że wznoszenie ścian z betonu komórkowego jest niezwykle  szybkie i proste. To z kolei znacząco przekłada się na obniżenie kosztów związanych nie tylko z robocizną, ale i ilością zużytego kleju oraz zaprawy murarskiej – dodaje ekspert Termalica.

Oszczędny znaczy mądry

Każdy właściciel nie tylko nowego domu marzy, by niezależnie od aury panującej za oknem, zagwarantować jego mieszkańcom optymalny mikroklimat w środku. Idealnie jest, gdy latem upał nie męczy domowników, a zimą rachunki za energię nie przyprawiają o zawrót głowy. Wybór betonu komórkowego gwarantuje spełnienie obu tych wymagań, dlatego decydując się na niego wybieramy potrójnie mądrze. Po pierwsze, zapewniamy sobie znacznie większą termoizolacyjność naszych ścian, a przez to niższe koszty ogrzewania budynku. Po drugie, z bloczkami Termalica z łatwością spełnimy wymagania nowych warunków technicznych budownictwa energooszczędnego, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na budowę ścian jedno- czy dwuwarstwowych. I wreszcie po trzecie –  obniżając zużycie energii grzewczej dbamy o środowisko naturalne na co dzień.

Leave a Reply