Wienerberger wspiera Fundację Habitat for Humanity

Wienerberger rozpoczął współpracę z Międzynarodową Organizacją Pomocy Habitat for Humanity. Dzięki zaangażowaniu największego producenta ceramiki budowlanej na świecie, zostanie wybudowanych 155 domów dla ubogich rodzin w Rumunii i Bułgarii. Trzyletni program współpracy zainauguruje budowa pięciu domów w pięć dni.

fot. Wienerberger

Habitat for Humanity jest organizacją, która specjalizuje się w zapewnianiu bezpiecznych i tanich mieszkań osobom w trudnej sytuacji materialnej na całym świecie. Wienerberger jako firma odpowiedzialna społecznie, zobowiązał się do wsparcia Habitat for Humanity w przedsięwzięciu budowy domów  w Bułgarii i Rumunii.

Jako światowy dostawca najnowocześniejszych materiałów budowlanych, postawiliśmy sobie za cel wsparcie budowy domów dla osób, które żyją w bardzo złych warunkach mieszkaniowych,  szczególnie w regionach, gdzie nasza firma jest obecna –  wyjaśnił zaangażowanie firmy Heimo Scheuch,  CEO Wienerberger.

– Fundacja cieszy się z rozpoczęcia współpracy  z Wienerberger, wspólnie zapewnimy wielu rodzinom dach na głową. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy środków i specjalistów, aby mieszkanie w dobrych warunkach dla wielu osób było w zasięgu ich możliwości. Z pomocą naszego partnera, możemy obniżyć koszty budowy i tym samym zbudować więcej domów,  stworzyć społeczność i dać innym nadzieję – powiedział Don Haszczyn, Wiceprezes Habitat for Humanity w Europie i Środkowej Azji – Nie możemy się doczekać rozpoczęcia naszej wspólnej walki przeciwko ubóstwu mieszkaniowemu.

Domy spełniają wysokie wymagania dotyczące termoizolacji i energoefektywności.

Dzięki  wsparciu firmy Wienerberger, Habitat for Humanity wybuduje w sumie 140 domów w Rumunii i 15 w Bułgarii w ciągu najbliższych trzech lat. Ten wiodący producent cegieł  zapewni nie tylko wsparcie techniczne i finansowe, ale także dostarczy na budowę swój produkt najwyższej jakości – cegły ceramiczne marki Porotherm.

Wraz z Habitat for Humanity pomagamy potrzebującym rodzinom budować bezpieczne i trwałe domy z cegieł, o doskonałych parametrach izolacyjności termicznej i spełniające standardy budownictwa energooszczędnego – dodał Heimo Scheuch.

Podczas Big Build 2012 wolontariusze wybudują 5 domów w ciągu 5 dni.

Trzyletni program współpracy został zainaugurowany wydarzeniem „Big 2012 Build” w miejscowości Krajowa w Rumunii, w dniach 1-5 października. Rodziny, które otrzymają domy oraz wolontariusze z całego świata  będą wspólnie wznosić pięć domów z cegły w ciągu pięciu dni. Po raz pierwszy podczas wydarzenia „Big Build”, do budowy zostanie użyta cegła ceramiczna.

– To wydarzenie  pokaże, że  budowanie z cegieł jest nie tylko szybkie i efektywne kosztowo , ale to również najwyższa jakość oraz troska o środowisko – podkreślił Heimo Scheuch.

 

Leave a Reply