Wnętrzarskie trendy 2023 – jakie wnętrza będą modne?

Wnętrzarskie trendy 2023 prezentują się bardzo ciekawie. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmuje ekologiczne podejście do tematu aranżacji wnętrz. Projektanci namawiają do poszanowania środowiska naturalnego wespół z wzięciem pod uwagę zrównoważonego rozwoju. Chociaż nadal utrzymują, że minimalizm jest bardzo trendy, nie odżegnują się także od nowatorskiego podejścia do tematu aranżacji wprowadzając do pomieszczeń nowatorskie podejście, bardzo energetyczne i można śmiało powiedzieć – niecodzienne. Jakie tendencje w dekoracji wnętrz będą jeszcze na topie w 2023? Podpowiadamy.

Nietypowe połączenia kolorystyczne – gorący trend we wnętrzach 2023

Jakie kolory we wnętrzach będą modne w 2023 roku? Takie pytanie zadają sobie zarówno amatorzy dobrego designu we wnętrzach, jak również osoby, które śledzą wnętrzarskie trendy. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Na topie nadal są dość chłodne barwy, które pojawiają się na różnej maści kompletach wypoczynkowych, jak również dodatkach oraz akcesoriach.

Mamy jednak do czynienia także ze sporym zaskoczeniem, a mianowicie – nietypowymi duetami. Do łask projektantów wkradły się między innymi niebanalne duety, pełne energii i pozytywnych emocji, a śród nich na przykład zestawienie niebieskiego z pomarańczem. A może zieleń lub żółć z tymże barwami? Proszę bardzo. To bardzo dobry plan na stworzenie wnętrz niezwykle przytulnych i sprawiających, że będzie chciało się działać.

Modne meble 2023 – na jakie warto postawić?

W przypadku modnych mebli 2023 mamy do czynienia z ukłonem w różnych kierunkach. Oznacza to w praktyce, że ich producenci mocno stawiają na różnorodność. Obserwujemy obranie kierunku na kolorowe szkło lub tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Szalenie mocne są także akcesoria wykonane z drewna, które prezentowane jest głównie w widocznym usłojeniu. Nie bez znaczenia pozostaje także rola giętego plastiku, który wykorzystywany jest głównie w stolikach kawowych, albo też półkach ściennych. Z jego pomocą powstają także nietypowe stoły jadalniane czy też ścianki działowe. Na topie wciąż utrzymują się wiklina, rattan, jak również kamień.

Modne wnętrza 2023 – postaw na styl eko

Styl eko ma się bardzo dobrze także w roku 2023 – wzorem poprzednich lat projektanci mocno stawiają na poszanowanie środowiska naturalnego wespół z wykorzystywaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Nie bez znaczenia mają także ukłony w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Leave a Reply